środa, 12 kwietnia 2017

,,SIEDEM ŁYŻECZEK. ROZMOWY O RODZINIE" - KS. JAN TWARDOWSKI
Z okazji 120-lecia istnienia Wydawnictwa Świętego Wojciecha ukazała się książka ks. Jana Twardowskiego pt.,,Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie." Zebrano w niej teksty związane z rodziną, która była jednym z ulubionych tematów ks. Twardowskiego. Antologia zawiera teksty pochodzące z książek księdza dla dzieci oraz pierwodruki, których źródłem są homilie dla dzieci wygłaszane w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca Warszawie.

Wspaniale napisane, mądre opowiadania i wiersze pokazują, jak ważna jest rodzina. Mamusia, która jest taka sama, ale zawsze trochę inna, gdy piecze placek na święta, gdy ma fartuszek i gotuje, gdy płacze lub się uśmiecha, gdy czeka na dziecko lub idzie do kościoła odświętnie ubrana. ,,Niby wciąż ta sama, a wciąż inna. Zawsze jednak tak samo kocha." Tatuś też podobnie jak mamusia zmienia się, ale tak samo kocha, gdy prowadzi samochód, czyta książkę lub gra w piłkę. Rodzina jest najważniejsza, ale najbardziej doceniamy ją, kiedy jej zabraknie albo kiedy nie ma jej wcale. ,,Wszyscy w domu uczą się pomagać sobie wzajemnie, przepraszać się nawzajem, uśmiechać się do siebie."
A kto należy do rodziny? Czy można kochać się i czasami kłócić? Jakie są mamusie, a jacy są tatusiowie? Jakie są babcie i dziadkowie? Co się dzieje z bliską osobą, która odchodzi do nieba? Jak przeżywane są święta w rodzinie? Czy dzieci w domu widzą cuda? Jak nie myśleć tylko o swoich potrzebach? Jak dziękować?

O rodzinę można pytać bez końca. Każda jest inna, wyjątkowa i to ona kształtuje osobowość, wychowuje i uczy miłości. Ks. Jan Twardowski pięknie potrafił o rodzinie pisać, a Wydawnictwo Świętego Wojciecha dołożyło starań, by książkę starannie i bardzo ładnie wydać. Polecam:)WPISY POWIĄZANE:
 ,,WDZIĘCZNOŚĆ DO KOŃCA" - KS. JAN TWARDOWSKI
 ,,SŁOWA NAJWAŻNIEJSZE WYBÓR MYŚLI Z LAT 2001-2003" - JAN TWARDOWSKI
,,SERCE ZA SERCE CZYLI CO TO ZNACZY KOCHAĆ" - KS.JAN TWARDOWSKI
,,BOGU SIĘ MÓWI TAK"-KS. JAN TWARDOWSKI
,,NA OSTATNI GUZIK. ROK Z KSIĘDZEM JANEM TWARDOWSKIM"
,,WSZYSTKO DAROWANE. MYŚLI NA KAŻDY DZIEŃ"- KS. JAN TWARDOWSKILogo Wydawnictwa Święty Wojciech

Tytuł: Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie
Autor: ks. Jan Twardowski
Liczba stron:144
Wymiary:210 x 270 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8065-083-1
Ilustrator: Elżbieta Kidacka
Rok wydania:2017
Wydanie:Pierwsze
Wydawnictwo:Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:Książka
Cytaty: str. 8,9

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz