piątek, 1 maja 2015

,,WSZYSTKO DAROWANE. MYŚLI NA KAŻDY DZIEŃ"- KS. JAN TWARDOWSKI

W 2015 roku przypada 100-lecie urodzin ks. Jana Twardowskiego. Z okazji tej rocznicy wydawane są różne interesujące publikacje. Wydawnictwo Święty Wojciech wydało książkę pt. ,,Wszystko darowane. Myśli na każdy dzień", która zawiera wybrane wypowiedzi księdza Jana Twardowskiego. Homilie były wygłoszone w kościele pw. świętego Józefa Oblubieńca w Warszawie w latach 1963-2002. Zostały opublikowane po raz pierwszy.
Książka została wydana w formie kalendarza i na każdy dzień roku przypada jeden tekst do rozważań. Tematyka jest różnorodna i dotyczy m.in.: duchowości, pokuty, nawrócenia, radości, nadziei, wdzięczności, rodziny, chrztu, przemijania, miłosierdzia, wiary, Matki Bożej, wakacji, uśmiechu, ufności, cierpienia, a także miłości.

,,Miłość trzeba pielęgnować tak jak dziecko, aby się nie zaziębiło, nie zwariowała, nie wyleciała przez okno jak ptak. Miłość, żeby była miłością, wymaga cierpliwości, pracy nad sobą, walki z egoizmem." 

Wypowiedzi księdza Jana Twardowskiego zmuszają do zadumy, refleksji, zadziwiają trafnością spostrzeżeń. Można wybrać sobie jedną wypowiedź do rozważań lub czytać po kolei. Do zaznaczenia miejsca, w którym skończyło się czytać służy tasiemka. 

,,Wszystko darowane. Myśli na każdy dzień roku" polecam osobom zabieganym, które choć przez chwilę pragną się zatrzymać i oddać chwili zadumy nad wiarą oraz sensem życia.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech.
Tytuł:Wszystko darowane. Myśli na każdy dzień
Autor: ks. Jan Twardowski
Wybór i opracowanie: Aleksandra Iwanowska
Liczba stron: 420
Wymiary: 115x190 mm
Oprawa: twarda, zintegrowana
ISBN: 978-83-7516-850-1
Rok wydania: 2015
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj: Książka
Cytat str. 56