poniedziałek, 13 marca 2017

,,WDZIĘCZNOŚĆ DO KOŃCA" - KS. JAN TWARDOWSKI


Wdzięczność do końca
Źródło

Antologia ,,Wdzięczność do końca" została zaplanowana jeszcze przez ks. Jana Twardowskiego. Zawiera wiersze, refleksje znane już z innych publikacji oraz trzynaście tekstów napisanych prozą i opublikowanych po raz pierwszy. Zbiór podzielony jest na pięć rozdziałów, a każdy poprzedzają krótkie aforyzmy, pytania lub myśli do głównych wątków.

Za pośrednictwem utworów ksiądz Jan Twardowski dziękuje Bogu i ludziom za szczęście, miłe i niemiłe chwile w życiu, za upokorzenia, za miłość, ból, za wszystkie pory roku, za dar czasu, cierpienie, poniżenie, złe samopoczucie, samotność, za bunt, niesłuszne oskarżenia, plotki i wspomnienia. Dziękuje nie tylko za to co dobre, ale także za to co złe, bo to kształtuje wewnętrznie. Ks. Jan Twardowski z wielką pokorą dziękuje za wszystko, co go spotkało w życiu.

,,...wdzięczność jest chyba radosnym odkryciem, że w świecie pełnym nienawiści, zazdrości czasem pojawia się bezinteresowna miłość, zdolna bezinteresownie dawać. I nie jest ważny sam prezent (kasztan, który nic nie kosztuje, czy pudełko drogich farb), ale to, że spotkałem się  z miłością bezinteresowną, która z kolei we mnie budzi miłość. Wdzięczność jest sercem miłości, jest jej największym urokiem i wdziękiem."

,,Wdzięczność do końca" to przepiękny zbiór wierszy, który urzeka swoją prostotą, a zarazem trafną i refleksyjną celnością wyrażania myśli i prawd życiowych. Antologia jest starannie wydana, w twardych okładkach, na bardzo dobrym jakościowo papierze, a do tego ma tasiemkę zamocowaną na stałe, jako zakładkę. Polecam do spokojnego czytania, zadumy, ale też na prezent:)


WPISY POWIĄZANE:
 ,,Słowa najważniejsze.Wybór myśli z lat 2001-2003"-ks.Jan Twardowski                            
 ,,Serce za serce czyli co to znaczy kochać"-ks.Jan Twardowski
 ,,Bogu się mówi tak"-ks.Jan Twardowski                         
 ,,Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim"-ks.Jan Twardowski
 ,,Wszystko darowane. Myśli na każdy dzień"-ks.Jan Twardowski

 


Tytuł: Wdzięczność do końca
Autor: ks. Jan Twardowski
Liczba stron:144
Wymiary:125 x 195 mm
Oprawa:twarda
ISBN:978-83-8065-084-8
Rok wydania:2017
Wydawnictwo:Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Cytaty: str. 19