piątek, 27 kwietnia 2018

,,PIĘKNO Z PÓL I ŁĄK" - KATARZYNA ENERLICH-RECENZJA PRZEDPREMIEROWA


Piekno z pol_500
Źródło

Od kilku lat zaczęłam bardziej interesować się ziołolecznictwem i wykorzystywaniem darów natury w kuchni oraz kosmetyce. Czytam różne publikacje na te tematy, by pogłębić wiedzę i umiejętnie stosować zdobytą teorię w codziennej praktyce. Ostatnio w moje ręce trafiła książka Katarzyny Enerlich ,,Piękno z pół i łąk", którą mogłam przeczytać jeszcze przed premierą.

Katarzyna Enerlich jest pisarką, zielarką i pasjonatką naturalnych kosmetyków oraz nauczycielką jogi. Prowadzi warsztaty zielarskie i kosmetyczne, a jogi dynamicznej, funkcjonalnej i fit-jogi uczy we własnej szkole jogi ,,Baba Joga".

W najnowszej książce ,,Piękno z pól i łąk" autorka zachęca, by wrócić do natury zgodnej z porami roku i zachodzącymi przemianami, by szukać w niej harmonii i spokoju, by otworzyć się na to co nas otacza i czerpać z tego co naturalne garściami. Natura jest niezwykła i mądra, dlatego najlepiej robić kosmetyki zgodnie z porami roku i produktów, które akurat są dostępne sezonowo. Książka podzielona jest na dziesięć rozdziałów, w których  można znaleźć konkretne informacje i przepisy na zrobienie naturalnych kosmetyków myjących, natłuszczających i tonizujących z produktów dostępnych w domu czy na łące lub w sklepie zielarskim. Oprócz podstawowych receptur na zrobienie szamponów, kremów, płynów i kul do kąpieli, mydeł czy też kosmetyków z kwasem mlekowym Katarzyna Enerlich podaje przepisy autorskie na kosmetyki naturalne. Jak podkreśla, jej propozycje naturalnych kosmetyków są tylko inspiracjami i każdy może sam wykorzystywać to, co ma akurat pod ręką i sprawdzić jak zareaguje na to jego skóra. 

Zgadzam się ze słowami autorki, która mówi, że: ,,Łąka daje ci wszystko, czego potrzebuje Twoja twarz i ciało. W ziołach znajdziesz to, co wygładzi Ci zmarszczki, co odżywi włosy i paznokcie. To COŚ nie jest produkowane w laboratoriach, nie jest dodawane do przemysłowych kremów. PRAWDA jest tylko w naturze. Bądź prawdziwa w dbałości o siebie." Niezwykłe jest to, że do pielęgnacji ciała można wykorzystać tak proste  i ogólnie dostępne produkty. Nasiona babki jajowatej można wymieszać z mlekiem i zrobić pastę do mycia. Młode gałązki brzozy  można zagotować i wlać odcedzony wywar do kąpieli w wannie. Liście pokrzywy czy kłącza perzu można zaparzyć i pić lub stosować do płukania włosów. Tarczycę bajkalską zastosować w preparacie działającym jak botoks, a  żelatynę wykorzystać do laminowania włosów. Mak zmieszany z miodem lub jogurtem stanie się doskonałym peelingiem, który będzie przyjazny nie tylko dla naszego ciała, ale także dla środowiska, gdyż ulegnie naturalnemu rozkładowi, nie tak jak plastikowe dodatki w drogeryjnych peelingach. Bardzo zainteresował mnie przepis na Tonik Zielarki, który jest prosty w wykonaniu, całkowicie naturalny i nie zawiera szkodliwych składników. Mam zamiar zacząć go robić w najbliższym czasie.

Zachęcam gorąco do czytania książki ,,Piękno z pól i łąk", by uczyć się co jest dla naszego ciała najlepsze w pielęgnacji, a do tego niedrogie i łatwo dostępne. Znaleźć można w niej wiele inspiracji do robienia własnych kosmetyków, konkretne przepisy autorskie oraz zaprzyjaźnionych z autorką zielarek. Wspaniała opowieść o ziołach, przyrodzie, aromatach, olejkach i czerpaniu przyjemności z prostoty. Serdecznie polecam:)

PREMIERA 9 MAJA 2018 R.


WPISY POWIĄZANE: ,,Prowincja pełna złudzeń"-Katarzyna Enerlich
                                         ,,Pod słońcem prowincji"- Katarzyna Enerlich
                                         ,,Rzeka ludzi osobnych"-Katarzyna Enerlich
                                         ,,Czas w dom zaklęty"-Katarzyna Enerlich
Tytuł: Piękno z pól i łąk
Autor: Katarzyna Enerlich
Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Data wydania: 9 maja 2018
ISBN: 9788377794746
Liczba stron: 208
Kategoria: literatura współczesna, poradnik

Cytaty: str.37

6 komentarzy:

 1. To jej pisanie jest takie jak jej kosmetyki bardzo rozlazle

  OdpowiedzUsuń
 2. NUI www.nui.sklep.pl - bez wątpienia najlepszy sprzęt do jogi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainwestowałem w produkty do jogi ze sklepu NUI www.nui.sklep.pl znakomite rozwiązania. Mata, którą kupiłem jest mega wygodna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tengo mucha alegría y emoción en mí, soy torpey clare, feliz con mi matrimonio, no hasta que mi esposo comenzó a escuchar chismes de mí no siendo fiel a nuestros votos matrimoniales, traté de hacerle entender que eran chismes y mentiras, pero perdió el amor, la confianza y la confianza en nosotros. Entonces nos convertimos en parejas fastidiosas, y luego solicitamos el divorcio, más tarde, nos separamos. años después de nuestro divorcio, traté de vivir una vida normal sin él, pero no pude, así que comencé una búsqueda sobre cómo recuperar a mi ex esposo, luego me llamaron, BaBa ogbogo, un gran hombre altamente espiritual que lanzó un el amor me hechizó e hizo que mi EX volviera a mí. Estoy abrumado, así que dejo su contacto aquí para aquellos que tienen problemas de relación y matrimonio, para que pueda ayudar con grandes trabajos. Correo electrónico: greatbabaogbogotemple@gmail.com. O su número de WhatsApp ... +2349020168697. Póngase en contacto con él, vea cuán grande y poderoso es. También ayuda en estos asuntos ...

  (1) Detener el divorcio.
  (2) Fin de la esterilidad.
  (3) Buena suerte Hechizo.
  (4) Hechizo de matrimonio.
  (5) Deshacerse de los problemas espirituales.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie jest ten artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń