piątek, 19 lutego 2021

Spotkanie autorskie z Kristiną Sabaliauskaitė

Wydawnictwo Literackie serdecznie zaprasza na spotkanie na żywo z Kristiną Sabaliauskaitė z okazji premiery III tomu bestsellerowej sagi Silva rerum. Spotkanie odbędzie się 24 lutego (środa) o godz. 19:00 na profilu FB Wydawnictwa Literackiego.

                           

https://www.facebook.com/events/327300232058211/


Podczas spotkania autorka odpowie na pytania czytelniczek i czytelników. 
Będzie można zadawać je na bieżąco.

Silva rerum

Najgłośniejsza i najważniejsza litewska saga, która stała się fenomenem czytelniczym na Litwie i przyniosła autorce międzynarodową sławę. Wszystkie tomy osiągnęły rekordowe nakłady (53 wydania, ponad 300 000 sprzedanych egz., trzecie miejsce na liście 100 Litewskich Książek Stulecia) i trafiły na pierwsze miejsca list bestsellerów.

Każda z części jest osobną opowieścią, przybliża historię jednego pokolenia szlacheckiego rodu Narwojszów i dotyczy odrębnego etapu dziejów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Wydarzenia Silva rerum III rozgrywają się w Wielkim Księstwie Litewskim w okresie największego dobrobytu. Bohaterem książki jest Piotr Antoni Narwojsz, zamożny wilnianin, ekonom hetmana Michała Kazimierza Radziwiłła Rybeńko. Powieść ukaże się 24 lutego w przekładzie Kamila Peceli.

Kristina Sabaliauskaitė

Najwybitniejsza współczesna litewska pisarka, mająca polskie korzenie, doktor historii sztuki i doktor honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie, laureatka Nagrody im. Liudasa Dovydenasa oraz Nagrody św. Krzysztofa. Autorka bestsellerowych powieści, dylogii Petro imperatorė i tetralogii Silva rerum, które zostały okrzyknięte wydarzeniem literackim na Litwie i doczekały się też wielu nagród i tłumaczeń. Polski przekład pierwszej części cyklu Silva rerum znalazł się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”.

Silva rerum III w radiowej Jedynce

Od 22 lutego do 14 marca (od poniedziałku do piątku ok. godz. 21:45 oraz w sobotę i niedzielę ok. godz. 20:45) na antenie radiowej Jedynki  można wysłuchać fragmentów powieści Silva rerum III. Czyta Wiktoria Gorodeckaja.
Informacje i zdjęcie udostępnione przez Wydawnictwo Literackie

fot. Paulius Gasiūnas

10 komentarzy:

 1. Dobrze, że takie spotkania online są organizowane. To dla nas czytelników obecnie jedyna forma kontaktu z pisarzami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, to jedyna możliwość na zorganizowanie spotkań autorskich.

   Usuń
 2. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki, więc chętnie wezmę udział w spotkaniu aby poznać zarówno osobę autorki, jaki i oczywiście dowiedzieć się czegoś o jej twórczości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszko, serdecznie polecam Ci książki autorki. Dla mnie są rewelacyjne:)

   Usuń
 3. Teraz przynajmniej mogę być na prawie wszystkich spotkaniach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa tej sagi. Dziękuję za info o audycji radiowej. Już zanotowałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Saga jest dla mnie rewelacyjna, ale ja lubię takie klimaty. Sięgnij po książkę, może też poczujesz jej klimat:)

   Usuń
 5. Mam nadzieję, że mi się uda byc :)

  OdpowiedzUsuń