czwartek, 20 października 2016

,,PRZYPOMNIJ MI, KIM JESTEM"-MATTHEW THOMAS-ZAPOWIEDŹ


Przypomnij mi, kim jestem


Wielokrotnie nagradzana, debiutancka powieść Matthew Thomasa, zdobyła uznanie zarówno krytyków jak i czytelników, plasując się na listach bestsellerów i w zestawieniach najważniejszych książek.

„Przypomnij mi, kim jestem” to epicka opowieść o losach pierwszego pokolenia irlandzkich imigrantów, którzy przemierzyli ocean w poszukiwaniu lepszego życia w Nowym Jorku. Urodzona w 1941 roku już na amerykańskiej ziemi Eileen Tumulty wychowuje się w Queens z ojcem, barowym kaznodzieją i matką, podejmującą się prac sprzątaczki. Rozgoryczenie amerykańskim snem oboje topią w alkoholu. Eileen czuje, że może dostać od życia coś więcej, obiecuje sobie nigdy nie popełnić błędów rodziców. Wydaje się, że drzwi do innego, lepszego świata otworzy jej introwertyczny naukowiec Ed Leary, który różni się od wszystkich mężczyzn, jakich do tej pory poznała. Skupiony na pracy, szarmancki, unikający alkoholu Ed pozwala jej uwierzyć, że po ślubie Eileen dołączy wreszcie do tego kręgu socjety, do którego zawsze aspirowała. Ku jej rozczarowaniu, pojęcie życiowego sukcesu jej mąż rozumie zupełnie inaczej.

W tej po mistrzowsku skonstruowanej, wielowątkowej powieści historia Ameryki, rozbudzonej nadzieją ekonomicznego bumu po II Wojnie Światowej, splata się z historią jednej rodziny, rozdartej między obietnicą szczęścia i luksusu, a rozczarowaniem płynącym z gorzkich życiowych doświadczeń i poczucia, że nasze życie jest życiem kogoś innego.

Powieść ukaże się nakładem Wydawnictwa Wielka Litera 26 października 2016 r.


Zaciekawiła Was ta zapowiedź? Przeczytalibyście?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz