wtorek, 25 października 2016

20 MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE-WYDAWNICTWO ŚWIĘTEGO WOJCIECHA


XX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie (27-30 października 2016) zbliżają się wielkimi krokami. To największe święto czytelników oraz wydawców, jak co roku licznie prezentujących swoje najlepsze tytuły. Wśród nich nie mogło zabraknąć Wydawnictwa Świętego Wojciecha, które przygotowało liczne nowości wydawnicze oraz mnóstwo atrakcji na swoim stoisku (C1).  

Na targach będzie miała miejsce szczególna promocja książki Królowa Saby autorstwa znanej i cenionej przez polskich czytelników – Toski Lee. To powieść o kobiecie, która stała się legendą, a mądrością dorównywała mądrości króla Salomona. Królowa Saby to już trzeci tom po Judaszu i Adwokacie, który ukazuje się w nowej serii historycznej Na osi czasu,  przybliżającej czytelnikom świat biblijny oraz początki chrześcijaństwa. Goście odwiedzający stoisko będą mogli skosztować przysmaków wprost z dworu biblijnej królowej. 

Audiobooki w mistrzowskiej interpretacji
Książki do słuchania zyskały w ostatnim czasie rzesze odbiorców, dlatego też Wydawnictwo Świętego Wojciecha postanowiło przygotować wersje audio swoich najlepszych tytułów. Do współpracy nad tym przedsięwzięciem zaprosiliśmy wybitnych polskich artystów jak Krzysztof Gosztyła, który wcielił się w rolę adwokata i Judasza oraz Aleksander Machalica, który podjął się interpretacji największego bestselleru Jamesa Martina – Jezus. Miłośnicy audiobooków będą mogli spotkać się z artystami na naszym stoisku i posłuchać o ich doświadczeniach ze studia nagrań. Będzie to okazja do uzyskania wyjątkowych dedykacji. 

Poezja ks. Jana Twardowskiego w interpretacji Anny Dymnej
Na tegorocznych targach będzie miała miejsce premiera nowego wydania tomiku poetyckiego ks. Jana Twardowskiego – Bogu się mówi - TAK. Książka została wzbogacona o płytę, na której miłośnicy twórczości ks. Jana Twardowskiego znajdą czytaną i śpiewaną interpretację jego poezji w wykonaniu Anny Dymnej i Ewy Błoch. Obie artystki doświadczeniami własnego życia odpowiadają na pytanie, w jakich sytuacjach mówi się Bogu „tak”. Ich przekaz słów ks. Jana Twardowskiego wyrasta z konfrontacji z codziennością i nabiera cech osobistych, jest autentyczny, wręcz inspirujący. Krakowska artystka – Anna Dymna – odwiedzi również stoisko Wydawnictwa Świętego Wojciecha aby spotkać się z miłośnikami twórczości „księdza, który pisał wiersze. Podzieli się z czytelnikami swoimi refleksjami związanymi z recepcją jego poezji. 

O pasji w pasji…
Gościem tegorocznej edycji targów będzie także Michał Bondyra, autor książki  Ksiądz też człowiek. To trzy wywiady z trzema niezwykłymi księżmi: księdzem Kubą Bartczakiem – hiphopowcem, ojcem Ezechielem  Lasotą OFM – piłkarzem oraz z księdzem Michałem Misiakiem – ulicznym ewangelizatorem. Każdy z nich musiał zmierzyć się z trudnymi pytaniami. Odpowiadają szczerze i bez tabu,  a w ich wypowiedziach nie zabrakło kontrowersji. To książka, która pozwala inaczej spojrzeć na kapłaństwo.

Dla dzieci…
Wydawnictwo nie zapomniało także o  najmłodszych czytelnikach, a to za sprawą najnowszej książki Anioł nie człowiek. Przygody nie tylko językowe, która w niezwykle zabawny sposób odkrywa przed młodymi czytelnikami arkana polskiej frazeologii. Ta niezwykła książka stała się inspiracją do przygotowania warsztatów plastycznych, poprowadzi je znana i lubiana ilustratorka książek – Elżbieta Kidacka. Podczas spotkania młodzi twórcy poznają niesforną Magdę – główną bohaterkę książki i jej przyjaciół oraz kota Rudolfa, sami również scenę teatralną i aktorów. Ponadto dzieci będą miały możliwość spotkania autorki książki Anioł nie człowiek – Ines Krawczyk MChR, która wraz z Magdą i kotem Rudolfem odkryją tajemnice polskiej frazeologii. 

Spotkania i warsztaty na stoisku Wydawnictwa Świętego Wojciecha
27.10.16 r. (czwartek)
14:00-15:30 – spotkanie z Michałem Bondyrą, promocja książki Ksiądz też człowiek
28.10.16 r. (piątek)
10:30-11:30 i 12:30-13:30 – warsztaty ilustratorskie dla dzieci z Elżbietą Kidacką inspirowane książką Anioł nie człowiek
16:00-18:00 – spotkanie z Aleksandrem Machalicą – aktorem czytającym światowy bestseller Jezus
29.10.16 r. (sobota)
12:00-13:30 – spotkanie z Anną Dymną, autorką interpretacji tomiku poezji ks. Jana Twardowskiego Bogu się mówi – TAK
14:00-15:00 – spotkanie z s. Ines Krawczyk, promocja książki Anioł nie człowiek
16:00-17:00 – spotkanie z Krzysztofem Gosztyłą – aktorem czytającym książki z serii Na osi czasu: Judasz i Adwokat
30.10.2016 r. (niedziela)
12:00-13:00 – spotkanie z Krzysztofem Gosztyłą – aktorem czytającym książki z serii Na osi czasu: Judasz i Adwokat

Na miłośników książek będzie czekało jeszcze wiele innych niespodzianek, a wszystko na stoisku C1. 
Do zobaczenia!


Logo Wydawnictwa Święty Wojciech

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz