środa, 13 listopada 2019

,,OSTATNI ŚWIADEK"-LIV CONSANTINE


Zostać Panią Parrish
Źródło

Kate English i jej mąż Simon mieszkają z pięcioletnią córką Anabelle w Worthingon Valley. Ona jest chirurgiem, a on architektem. Niczego im nie brakuje, ale ostatnio małżeństwo przeżywa lekki kryzys. Całą sytuację  jeszcze bardziej komplikuje nagła śmierć Lily, matki Kate, która zostaje znaleziona z rozbitą głową na podłodze własnej rezydencji. Wyczerpana i smutna Kate tuż po pogrzebie otrzymuje smsa z wiadomością, że nasępną ofiarą będzie ona. Ktoś obserwuje Kate i czyha by ją skrzywdzić. Do akcji wkracza detekyw Frank Anderson z policji hrabstwa Baltimore, a także dawna przyjaciółka Kate, Blaire, autorka kryminałów.

Wydarzenia poznajemy na zmianę z perspektywy Kate i Blaire. Obie kobiety były związane z Lily Michaels i ciągle zastanawiają się, kto mógł skrzywdzić tak serdeczną i czułą osobę. Lily stanowiła filar, wokół którego kręciło się życie rodziny. Kierowała mężem Harrisonem i zarządzała kalendarzem wypełnionym społecznymi obowiązkami. Pochodziła z majętnej rodziny, ale uczono ją by fortuną się dzielić. Jej fundacja przyznawała granty instytucjom, które zajmowały się ofiarami przemocy domowej i molestowanymi dziećmi. Mimo licznych obowiązków zawsze znalazła czas dla córki, gdy ta była mała. Każdego wieczoru kładła Kate spać, przychodziła na wszystkie imprezy szkolne, ocierała łzy i cieszyła się z sukcesów. Kate miała poczucie, że matka robi wszystko z łatwością i wdziękiem, a jednocześnie wytrwale dąży do celu. Jej śmierć była dla niej szokiem. Kate jako chirurg kardiolog poświęcała swoje życie, aby ratować życie innych ludzi i przerażało ją to, że gdzieś wokół niej kręci się zabójca. Zaczęła popadać w paranoję. Miała coraz więcej pytań, nie była już pewna szczerości intencji znajomych i przyjaciół rodziny, nie mogła się pozbyć wrażenia, że ktoś ją ciągle obserwuje. Na sali operacyjnej panowała nad wszystkim-była zawsze silna, kompetentna, pewna siebie, spokojna. Nawet kiedy  zdarzały się niespodzianki, nigdy nie wpadała w panikę, miała plan awaryjny. Po śmierci mamy czuła, że ma mętlik i nie panuje już nad wszystkim. Resztką sił starała się nie załamać. Blaire starała się pomóc Katie. Zawsze uważnie obserwowała ludzi. Zwracała uwagę na wymieniane spojrzenia, dobór słów, nieodwzajemnione czułe gesty. Wiedziała dosyć dużo na temat zbrodni, gdyż wiele godzin spędziła na wykładach w akademii policyjnej, towarzyszyła policji w patrolach i przeprowadzała liczne wywiady z detektywami, gdy zbierała materiały do swoich książek kryminalnych. Blaire bierze sprawy w swoje ręce i obnaża kolejne kłamstwa, zdrady, gry pozorów. Czuje, że gdzieś musi być jakiś trop, jakaś wskazówka, która zaprowadzi ją do mordercy Lily...

W ,,Ostatnim świadku" akcja biegnie dosyć szybko i sprawnie. Przeszłość bohaterów powraca i ma wpływ na bieżące wydarzenia. Dawne miłości, przyjaźnie, rozstania, urazy, upokorzenia, kłótnie po piętnastu latach odżywają na nowo... napięcie rośnie i nagle dochodzimy do zaskakującego zakończenia! Jeśli macie ochotę na wieczór z kryminałem, to sięgnijcie po książkę sióstr Lynne Constantine i Valerie Constantine, które piszą pod pseudonimem Liv Constantine:)Książkę można kupić w księgarni Bookime

booktime.pl

Logo Harper Collins

Tytuł: Ostatni świadek
Autor: Liv Constantine
Tytuł oryginału: The Last Time I Saw You
Data wydania: 2019-10-02
ISBN:9788327643360
Tłumacz: Małgorzata Borkowska
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Kategoria: kryminał, sensacja, thriller

30 komentarzy:

 1. Lubię zaskakujące zakończenia. Zapisuję sobie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod koniec książki nagle wszystko się zmienia, choć już trochę wcześniej zastanawiałam się, czy autorki nie wprowadzają czytającego w błąd specjalnie.

   Usuń
 2. Chętnie poznam tę książkę, lubię ciekawe kryminały i thrillery ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubią książki tego rodzaju, więc chętnie poznam tę historię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam kryminały, więc ten już mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi sie, ze akcja dzieje sie w wyzszych sferach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bogaci ludzie, nianie, szoferzy, bal charytatywny, ale wszystko jednak z umiarem.

   Usuń
 6. Słyszałam o tej książce dużo dobrego, mam ją na swojej liście do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawi mi się fabuła, więc pewnie kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fabuła ciekawa, zapowiada też trochę tajemnic z przeszłości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są powroty do minionych czasów i powiązań. Dobrze się czyta :)

   Usuń
 9. Ja lubię kryminały, ale takie z mocno rozwiniętą warstwą obyczajową. Czyli ten mógłby mi się spodobać. Ciekawi mnie postać Blaire. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To podobnie jak ja, a w tej książce warstwa obyczajowa jest wyeksponowana. Blair to ciekawa postać.

   Usuń
 10. Sympatyczna lektura, miło się czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapowiada się porywająca fabuła :) muszę sobie zapisać tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 12. To może być książka dla mnie. Zapisuję tytuł, chętnie po nią sięgnę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zapowiada się ciekawie, chętnie na nią zapoluję ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń