środa, 20 stycznia 2016

,,SERCE ZA SERCE CZYLI CO TO ZNACZY KOCHAĆ" - KS.JAN TWARDOWSKI


Z pewnością wielokrotnie zastanawialiście się czym jest miłość? Czy jest ona najważniejsza w życiu, czy może jest coś od niej ważniejszego? Dlaczego miłość jest czasem taka trudna? 
O miłości powstało wiele wierszy, piosenek i książek, i jeszcze wiele w przyszłości powstanie.
O miłości i różnych jej aspektach pisał także ks. Jan Twardowski, o którym wielokrotnie pisałam na blogu. W 2016 roku ukazała się nowa publikacja z Jego tekstami pt.,,Serce za serce czyli co to znaczy kochać."

Adresatem tej pięknej książki o miłości są dzieci. Teksty pochodzą z lat 1915-2006, niektóre  już były publikowane w innych książkach autora, ale dwadzieścia trzy teksty są nowe i pochodzą z homilii dla dzieci wygłoszonych przez ks.Jana Twardowskiego w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Warszawie w latach 1964-2001.

Książka zawiera mądre wiersze i opowiadania, które odpowiedzą dziecku na pytania dotyczące miłości: Czym jest miłość? Kiedy miłość jest nieprawdziwa?Jakie są rodzaje miłości? Co to znaczy kochać bliźniego?Co to jest przyjaźń?Jak być dobrym? I wiele innych.,,Rodzina to grupa najbliższych sobie ludzi, którzy się kochają, żyją pod jednym dachem, razem jedzą śniadania, obiady, kolacje.
Ktoś powiedział, że
kochać-to znaczy tylko radować się, skakać, rzucać się komuś na szyję, 
kochać-to nigdy nie płakać,
kochać-to być zawsze pobłażliwym, dobrym, łagodnym,
kochać-to nigdy się nie kłócić.
Tymczasem
można kochać i smucić się,
można kochać i płakać,
można kochać i być surowym,
                             można kochać i czasem się kłócić."      (fragment z książki)
,,Serce za serce czyli co to znaczy kochać" jest pięknie i starannie wydaną książką, która sprawi wiele radości nie tylko dzieciom, ale też rodzicom. Twarde okładki, doskonałej jakości papier, wesołe i kolorowe ilustracje Elżbiety Kidackiej.
Dla mnie rewelacyjna publikacja i tak sobie myślę, że może to być ciekawy prezent na zbliżające się Walentynki:)Logo Wydawnictwa Święty Wojciech

Tytuł: Serce za serce, czyli co to znaczy kochać
Autor: ks. Jan Twardowski
Pozostali autorzy: wybór i opracowanie Aleksandra Iwanowska
Liczba stron: 128
Wymiary: 210x270 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7516-948-5
Ilustrator: Elżbieta Kidacka
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech

Cytat: str. 82

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz