środa, 21 października 2015

,,SZCZĘŚCIE DO WZIĘCIA" - JASON F.WRIGHT- PREMIERA

Źródło


Louise Jensen-samotna sprzątaczka w średnim wieku znajduje niespodziewanie pod stolikiem w restauracji nowo narodzoną dziewczynkę zawiniętą w poplamiony kocyk z dołączoną anonimową karteczką od mamy noworodka, w której pisze, że nie może zająć się córeczką, ale bardzo ją kocha i kiedyś znów ją przytuli. Pomimo śledztwa nie udaje się znaleźć biologicznej matki i malutka Hope (Nadzieja) zostaje z Louise.
Dziewczynka rośnie otoczona opieką i miłością opiekunki. Dobrze się uczy, a szczególne zdolności wykazuje do pisania artykułów i wypracowań. Sama opracowuje biuletyn informacyjny, który rozsyła systematycznie nauczycielom, znajomym i koleżankom, a także prenumeratorom w kilku stanach USA i Kanady. Po ukończeniu szkoły doskonale wie co chce robić w życiu i bez problemów dostaje się na staż do ,,Daily Record", gdzie zdobywa doświadczenie i kolejne szczeble kariery już jako pełnoetatowy pracownik.

Louise jest niezwykle dumna z córki. Każdy jej profesjonalny artykuł opublikowany w gazecie oprawia i wiesza na ścianie w małym mieszkaniu. Euforia związana z sukcesami zawodowymi Hope zostaje jednak przygaszona wiadomością, że Louise ma raka jajników. Wkrótce po operacji umiera.
,,Ich dusze pożegnały się w milczeniu. Delikatna pierś Louise poruszała się coraz wolniej, aż w końcu całkowicie znieruchomiała. Hope przyglądała się, jak jej mama przechodzi w spokojnym śnie z jednego świata do drugiego."

Dwudziestotrzyletnia Hope zostaje sama. W dzień Wigilii ktoś włamuje się do jej mieszkania i kradnie pieniądze oraz wartościowe rzeczy. Dziewczyna czuje, że oprócz przedmiotów skradziono jej coś bardziej cennego - bezpieczeństwo. Po włamaniu ktoś podrzuca jej słoik z drobnymi monetami, dzięki którym może przeżyć do kolejnej wypłaty wynagrodzenia. Słoik bożonarodzeniowy nie daje jej spokoju i zaczyna poszukiwania, by wyjaśnić jego zagadkę. Kto go podarował? Dlaczego właśnie jej? Wkrótce odkrywa, że kilka innych osób przeżyło podobną historię.

,,Szczęście do wzięcia" to niewielkich rozmiarów książka, napisana prostym językiem, ale zawierająca jakże ważne przesłanie. Samotna Hope przy okazji prowadzonego śledztwa odkryje czym jest rodzina i przyjaźń, a także nauczy się, że nie wolno wykorzystywać czyjegoś zaufania do osiągnięcia własnych celów. Zrozumie, że czasem niewielki gest może mieć ogromny wpływ na czyjeś życie.
Pomaganie nie jest łatwe, trzeba je w sobie doskonalić i znaleźć sposób, by kogoś wspomóc, ale nie urazić. Warto jednak pomagać innym i wiem na przykładach z własnego życia, że to co dajemy innym wraca do nas podwójnie.

Jason F.Wright swoją książką sprawił, że miliony Amerykanów zaczęło dzielić się z potrzebującymi. Polacy również mogą pomagać i przyłączyć się do akcji wspierającej czytelnictwo wśród dzieci niewidomych, o której można dowiedzieć się TUTAJ

Zachęcam do czytania książki i przyłączenia się do akcji.

Za możliwość przeczytania książki przed premierą dziękuję Wydawnictwu WAM.Tytuł: Szczęście do wzięcia
Autor:Jason F. Wright
Wydawnictwo: WAM
Tłumaczenie: Zbigniew Kasprzyk
Tytuł oryginału: Christmas Jars
Data wydania: 21 października 2015
ISBN: 9788327701558
Liczba stron: 168
Kategoria: Literatura piękna
Cytaty: str. 27 (może ulec zmianie)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz