niedziela, 18 października 2015

19. MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE
ŹródłoCzytanie czyni zuchwałym”, cytat z książki ,,Lawendowy pokój" Niny George, będzie hasłem przewodnim tegorocznych 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które odbędą się 22-25 października 2015 r. w EXPO Kraków. 
Czas trwania imprezy w piątek i sobotę (23-24.10) będzie wydłużony o godzinę. Dzięki temu wędrówki wokół targowych stoisk, zakupy, rozmowy i spotkania będą mogły potrwać aż do godziny 19.00!

W programie towarzyszącym nie zabraknie ciekawych ekspozycji. Z okazji 70-ciu lat od pierwszego szwedzkiego wydania Pippi Pończoszanki, zawita do nas wystawa poświęcona Pippi i jej autorce, Astrid Lindgren. Ponadto odbędzie się wyjątkowa wystawa fotografii Adama Golca do książki Joanny Bator. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowe spotkanie z autorem oraz jednym z najbardziej utytułowanych polskich pisarzy, Andrzejem Stasiukiem, poświęcone przenikaniu się fotografii i literatury, kadrowaniu, tak w obrazie, jak i słowie.

Gościem honorowym tegorocznych Targów będzie Litwa. Pojawią się wybitne postaci literatury litewskiej, będzie można spotkać się z autorami, tłumaczami i krytykami literatury, będą koncerty, programy dla dzieci, prezentacje kuchni i turystyki.

Więcej informacji o targach znajduje się TUTAJ


Wydawnictwo MG zaprasza na spotkania z autorami na swoje stoisko:Wybiera się ktoś na targi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz