czwartek, 12 marca 2015

,,BELLA,,- LISA SAMSON

W przeważającej mierze na podstawie książki powstaje film, ale czasem jest odwrotnie.
 I tak właśnie było w przypadku książki pt. ,,Bella,, którą zbeletryzowała na podstawie scenariusza Lisa Samson.
Film o tym samym tytule powstał w 2007 roku i zdobył nagrodę Peoples Choice Award na Toronto Film Festival oraz nagrodę Best Picture i Best Actor od MovieGuide w 2008 roku.
Film ,,Bella,, był pierwszym filmem wyprodukowanym przez Metanoia Films, które za cel postawiło sobie produkowanie filmów mogących wpłynąć w znaczny sposób na przemiany w życiu ludzi oglądających je.


Źródło zdjęcia: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/83900/bella-poruszajaca-opowiesc-o-sile-milosci-i-przebaczenia


Główni bohaterowie ,,Belli,, to kucharz Jose i kelnerka Nina pracujący razem w restauracji ,,El Callejon,, w Nowym Jorku należącej do brata Jose.

Jose zanim zajął się gotowaniem był bardzo dobrze zapowiadającą się gwiazdą futbolu. Pochodził z Meksyku, ale by ułatwić mu karierę rodzina przeprowadziła się. Cały świat stał przed nim otworem, gdyż był młody, przystojny, bogaty i miał wokół siebie przyjaciół oraz kochającą rodzinę.
Jeden dzień zmienił jego dotychczasowe życie. Jadąc wraz z menadżerem Francisco do studia na wywiad potrącił śmiertelnie małą dziewczynkę, która bawiła się z mamą w chowanego.
Jose pomimo namowy Francisco nie uciekł z miejsca wypadku i poniósł wszystkie konsekwencje wypadku. Nie mógł nigdy zapomnieć mowy końcowej oskarżyciela w sądzie, który nazwał go ,,młodym człowiekiem pozbawionym umiaru, z brakiem ostrożności wymaganej do tego, by stać się obywatelem w społeczeństwie,, Przyznał mu w duszy rację. Karę odsiedział w więzieniu, ale po jego opuszczeniu nadal pokutował, zamknął się w sobie, miał stany depresyjne, okaleczał się. 

Nina w bardzo młodym wieku opuściła dom rodzinny po śmierci ojca i wyjechała do dużego miasta, aby rozwijać swój talent do tańca. Niestety zamiast profesjonalnie tańczyć kelnerowała w ekskluzywnej restauracji, aby się utrzymać. Była samotna i nierozważnie wdała się w romans z pracownikiem restauracji Piterem, zaszła w niechcianą ciążę, a na pomoc partnera nie mogła liczyć. Z powodu mdłości i złego samopoczucia spóźniła się trzy razy do pracy za co została zwolniona. Zrezygnowana i bez środków do życia postanowiła usunąć ciążę.

Jeden dzień zabrał Jose i Ninie wszystkie marzenia, zrujnował to co osiągnęli i popchnął na drogę zwątpienia, ale także wydarzenia jednego dnia, innego dnia, zbliżyły do siebie tych dwoje rozbitków, którzy ujrzeli nadzieję. Stali się sobie potrzebni. On zabił trzyletnią dziewczynkę i nie może otrząsnąć się z tego koszmaru, ona spodziewa się dziecka, ale zamierza się go pozbyć.
Co przyniesie im przyszłość? Kim była Bella?
Zapraszam do lektury:)

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech.


Tytuł: Bella
Autor: Lisa Samson
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Liczba stron: 232
Wymiary: 130x200mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7516-273-8
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz