środa, 3 sierpnia 2022

,,ZDROWE JELITA"-KIMBERLY A. TESSMER


Źródło

Wiele osób cierpi na choroby układu pokarmowego i przyjmuje różne leki na złagodzenie objawów. Specyfiki przynoszą chwilową ulgę, ale nie rozwiązują problemu. Dietetyczka Kimberly A. Tessmer w publikacji Zdrowe jelita z serii Leczenie odżywianiem podaje szereg podstawowych informacji na temat mikrobiomu jelit, leczenia chorób układu pokarmowego oraz żywieniowego planu zapobiegawczego, który można stosować przez cały czas.

Autorka podkreśla znaczenie mikrobiomu przewodu pokarmowego, który m. in. pomaga regulować metabolizm, pomaga organizmowi trawić niektóre pokarmy, pomaga produkować witaminy B i K, chroni przed infekcjami, wzmacnia układ immunologiczny, wspomaga produkcję enzymów i pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.

Dietetyczka ogólnie omawia chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, chorobę uchyłkową jelit, przewlekłe zaparcia, zespół jelita drażliwego i kamicę żółciową. W prosty sposób wyjaśnia związek między spożywanym jedzeniem i napojami, a układem trawiennym i zdrowiem. Omawia rolę niektórych węglowodanów i błonnika w regulowaniu pracy jelit i utrzymaniu ich w optymalnym zdrowiu. Opisuje potrawy, które mają związek z nietolerancją pokarmową oraz niektóre suplementy i substancje odżywcze wspomagające pracę układu pokarmowego. Radzi jak stopniowo odzwyczaić się od spożywania dużych ilości cukru.

Książka Zdrowe jelita zawiera podstawowe informacje, jak poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego. Kimberly Tessmer wyjaśnia w bardzo przystępny sposób działanie układu pokarmowego, wskazuje na przyczyny dolegliwości żołądkowo-jelitowych oraz podaje konkretne diety wspierające jego pracę. Autorka zawarła w tej książce tylko podstawowe informacje, więc jeśli ktoś chciałby zgłębić ten temat, to więcej poradników o diecie i zdrowym odżywianiu znajdzie w księgarni Tania Książka.


WPISY POWIĄZANE: ,,Cukrzyca typu 2"-Kimberly A. TessmerTytuł: Zdrowe jelita

Autor:Kimberly Tessmer

Data wydania:15.06.2022

Wydawca:Wydawnictwo Kobiece

ISBN:978-83-67247-12-2

Liczba Stron:216

2 komentarze:

  1. Jelita to niemal drugie serce. Dobrze jest posiąść wiedzę na ich temat.

    OdpowiedzUsuń