poniedziałek, 9 grudnia 2019

,,OSTATNIA WDOWA"-KARIN SLAUGHTER


Źródło

Kryminały Karin Slaughter odkryłam kilka lat temu i polubiłam tak bardzo, że sięgam po nie bez sprawdzania o czym są. Świat thrillerów wykreowany przez autorkę wciąga, więc nie mogłam odmówić sobie przeczytania ,,Ostatniej wdowy'', która jest dziewiątą częścią serii ,,Will Trent".

Michelle Spivey robi zakupy ze swoją jedenastoletnią córką w centrum handlowym. Rozmyśla o tym, że jej córka zaczyna dorastać i zastanawia się, jak uchronić ją przed niebezpieczeństwami. Nie przypuszcza, że jej także grozi niebezpieczeństwo. W biały dzień zostaje uprowadzona z parkingu i nikt nie wie, dlaczego ktoś to zrobił. Agent Will Trent łączy sprawę porwania Spivey w momencie, gdy zostaje porwana lekarka sądowa Sara Linton, prywatnie jego dziewczyna.

Akcja powieści rozkręca się stopniowo, by w kulminacyjnych momentach wywołać szereg emocji. Autorka przemyca różne informacje o bohaterach z poprzednich części, by bardziej zrozumieć ich postępowanie. Z tego też powodu można czytać kolejne części serii bez zachowywania chronologii, bo każdy tom stanowi odrębną historię, a spoiwem jest Will Trent. Bohaterowie są ciekawi, ale prym wiedzie wspomniany już agent specjalny Wilbur, który charakteryzuje się skromnością i umiejętnością wtapiania się w tłum, co pozwala mu na pracę pod przykrywką. Trent miał trudne dzieciństwo i kryminalną przeszłość w wieku młodocianym, a to wytworzyło w nim łatwość kontaktów ze światem przestępczym. Jako niemowlę został porzucony w śmietniku, a później pierwsze lata życia spędził w kolejnych rodzinach zastępczych. Od szóstego roku życia przebywał w domu dziecka w Atlancie, a po osiągnięciu osiemnastu lat zamieszkał w schronisku dla bezdomnych i pracował jako robotnik fizyczny. Skończył Two Egg University na Florydzie i wstąpił w szeregi GBI, gdzie zaczął z powodzeniem rozwiązywać trudne kryminalne sprawy. Metodycznie rozkłada przestępstwa na czynniki pierwsze, analizuje każdy z nich, odtwarza ich przebieg i podaje spójne logiczne rozwiązanie. Jest odporny psychicznie, krytycznie analizuje i kategoryzuje informacje, jest empatyczny, ma skłonności do niezależności i samotnego kroczenia przez życie. Will w każdym calu jest profesjonalistą i dostrzec to można na kolejnych stronach powieści.

,,Ostatnia wdowa" to wciągający kryminał z brutalnymi opisami przeplatanymi delikatniejszymi momentami. Przemyślana akcja, interesujący bohaterowie, terroryzm, pedofilia, porwania, broń biologiczna to tylko niektóre tematy poruszane w tej książce. Jeśli lubicie takie powieści sensacyjne, to sięgajcie śmiało po książki Karin Slaughter. Na zakończenie dodam, że dla mnie samo nazwisko autorki jest rekomendacją, by czytać jej kryminały.


WPISY POWIĄZANE:
,,Moje śliczne"-Karin Slaughter
,,Dobra córka"-Karin Slaughter
,,Ofiara"-Karin Slaughter


Logo Harper Collins

Tytuł; Ostatnia wdowa
Autor: Karin Slaughter
Thriller / Sensacja / Kryminał
Liczba stron: 496
Oprawa: miękka
ISBN: 9788327644640
Premiera: 2019-10-02
Tłumaczenie: Dorota Stadnik
Opracowanie graficzne okładki: Emotion Media

20 komentarzy:

 1. Nie znamy twórczości tej autorki, ale bardzo zainteresowała mnie ta książka. Chętnie bym ją przeczytała. Czy można czytać tę część serii, bez znajomości poprzednich? ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można czytać odrębnie, bo autorka nawiązuje do przeszłości agenta w kolejnych tomach, a same zagadki kryminalne są inne w każdej książce.

   Usuń
 2. Na taki, dość brutalny kryminał, muszę mieć odpowiedni nastrój.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą Wiolu, a teraz musisz szczególnie uważać na swoje stany emocjonalne:)

   Usuń
 3. Nie czytałam kryminałów tej autorki. Zauważyłam u Ciebie widżet Lubimy czytać, myślałam, że już nie ma możliwości, żeby sobie taki zainstalować...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam kryminały Karin Slaughter, widżet mam od kilku lat.

   Usuń
 4. Nie poznałam jeszcze książek pisarki, ale chętnie to zmienię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że się nie zawiedziesz na jej książkach :)

   Usuń
 5. Niestety nie jestem zbytnią fanką kryminałów - bardzo rzadko po nie sięgam, więc małe szanse, że poznam powyższą powieść :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś też tylko od czasu do czasu wybierałam kryminały do czytania, ale przypadkowo przeczytałam jeden, potem drugi i tak zaczęłam coraz częściej po nie sięgać. Grunt to trafić na bardzo dobry kryminał:)

   Usuń
 6. Ja kryminały to lubię tylko oglądać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię oglądać, ale też często czytać:)

   Usuń
 7. Różni blogerzy już dawna kuszą mnie, żebym się z tym nazwiskiem zapoznała. Cóż, Tobie się wreszcie udało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto przeczyta choć jedną książkę autorki, to później czyta kolejne:)

   Usuń
 8. Jeszcze nie miałam okazji czytać nic tej autorki... Muszę nadrobić zaległości! 😅

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam książki Karin Slaughter i pozdrawiam:)

   Usuń
 9. Miło wspominam tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ważne jest zeby bohaterowie byli ciekawi

  OdpowiedzUsuń