czwartek, 27 sierpnia 2015

,,100 DRÓG DO UWOLNIENIA SIĘ OD SWOICH LĘKÓW" - YVES BOULVIN


Każdy z nas odczuwa jakieś lęki. Czasem są one zakorzenione w nas od dzieciństwa, a czasem związane są z przeżytymi urazami, informacjami medialnymi, które często akcentują negatywne wydarzenia.
Yves Boulvin- psycholog i terapeuta, a także od 40 lat akompaniator (w tzw. metodzie towarzyszenia osoba wspierająca, doradca) w swojej książce pt.,,100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków" opisuje sto najczęściej spotykanych lęków, pomaga je sobie uzmysłowić, nazwać i umiejscowić. Wskazuje również jakie ćwiczenia pozwolą stopniowo od tych lęków się uwolnić.
Przemiana wymaga czasu i stopniowania ćwiczeń, ale jeśli podejdzie się do tego realnie i systematycznie efekty będą szybko widoczne.

Jeśli ktoś ma lęki związane np. z odrzuceniem, krytyką, wychodzeniem do ludzi, odpowiedzialnością, przyszłością, samotnością, egzaminami, wypadkiem, śmiercią, życiem, bezrobociem, porodem, porażką...i innymi, to warto sięgnąć po ten poradnik.

Dodam, że jest on bardzo starannie i ładnie wydany. Na bardzo dobrym jakościowo papierze i w refleksyjnej szacie graficznej. Przyjemnie wziąć go do rąk i czytać po kolei, jeśli ktoś jest zainteresowany psychologią albo na wyrywki znajdując tylko te lęki, które akurat nas dotyczą.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Świętego Wojciecha.


Tytuł: 100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków
Autor: Yves Boulvin
Liczba stron: 240
Wymiary: 120 x 140 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7516-807-5
Tłumacz: Anna Kocot
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech