wtorek, 25 sierpnia 2015

KONKURS Z WYDAWNICTWEM LITERACKIM I MAŁGORZATĄ GUTOWSKĄ-ADAMCZYKZa miesiąc do księgarń trafi najnowsza powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk –,,Kalendarze". Z tej okazji Wydawnictwo Literackie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Temat przewodni: Moje dzieciństwo.

Od 24 sierpnia do dnia premiery najnowszej książki autorki (24 września) można wysyłać zdjęcia, które przeniosą nas do krainy Waszego dzieciństwa. Mogą one przedstawiać Was jako dzieci, Wasz ulubiony przedmiot, miejsce, smak, wspomnienie spotkania. Wszystko to, co nazwalibyście swoją własną Proustowską magdalenką.

Do zdjęć należy dołączyć krótki opis tekstowy. Spośród nadesłanych prac zostaną wybrane trzy zwycięskie. Ich autorzy otrzymają nagrodę: powieść ,,Kalendarze,,- Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk z autografem autorki.


Zapraszamy do szperania, snucia wspomnień i dzielenia się nimi!
O książce:

„Masz siostrę!” – radosny okrzyk babci wybudził ją w październikowy poranek. To pierwsze, mocno utrwalone wspomnienie dziewczynki. Odtąd była starszą siostrą, mądrzejszą, odpowiedzialną. Jako sześciolatka zaczęła swoją drogę do dorosłości.
Wakacje co roku spędzała u dziadków na wsi. Całe dnie biegała boso po trawie, bawiła się ze zwierzętami, pomagała babci, prowadząc z nią długie rozmowy.

Powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk zabiera nas w podróż do małego podwarszawskiego miasta i mazowieckiej wsi, ukrytych w nich wspomnień, obrazów, wrażeń i ludzi. Dorosła kobieta – której synowie opuszczają właśnie rodzinne gniazdo – opowiada historię dziewczynki i odkrywa piękno zwyczajnych rzeczy. Rozmowa przy stole, rodzinna wyprawa pociągiem do sąsiedniej miejscowości, uścisk dłoni najbliższych. Potrafiły przynieść wielką radość i były – może wciąż są – na wyciągnięcie ręki.

Kalendarze to mądra opowieść, która pokazuje, że spokojne i z pozoru nudne życie potrafi być wielkim darem.