środa, 29 kwietnia 2015

,,MÓJ BIBLIJNY SKARB" - KARIN T. JUHL

W świat słowa Bożego warto wprowadzać dzieci jak najwcześniej i doskonale służyć temu może książeczka dla najmłodszych pt.,,Mój biblijny skarb". Zawiera ona dwadzieścia najbardziej znanych opowieści biblijnych i przypowieści Jezusa. Ułożone są one chronologicznie i czytanie książeczki zaczynamy od stworzenia świata i pierwszych ludzi na ziemi Adama i Ewy. Dzieci dowiadują się, dlaczego Noe wybudował arkę i dał w niej schronienie zwierzętom. W jaki sposób Mojżesz wyprowadził lud z Egiptu i przeszedł przez morze. Jest także opowieść o supersilnym Samsonie, Dawidzie i Goliacie, Danielu, którego nie zjadły lwy, gdy został pojmany i wrzucony do ich klatki oraz wiele innych równie interesujących opowieści.
Przypowieści związane z Jezusem zaczynają się od jego narodzenia w Betlejem, a kolejne powiązane są z wydarzeniami z jego życia m.in. spotkania z dziećmi, które szczególnie ukochał, uzdrowienia chorych, nakarmienie głodnych ludzi aż do Zmartwychwstania.
Wybrane teksty są przystępne i zrozumiałe dla małych dzieci, pobudzają wyobraźnię i zadawanie pytań. Książeczka ma kolorowe ilustracje wykonane przez Nancy Munger. Kartki są grube, tekturowe i dzięki temu nie zostaną zniszczone przez małe rączki. Książeczka ma z boku rączkę, dzięki której maluszek może ją nosić ze sobą, gdzie tylko zechce.
Polecam dla najmłodszych dzieci.Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech.
Tytuł: Mój biblijny skarb
Tekst: Karin T. Juhl
Liczba stron: 40
Wymiary: 155x155 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7516-763-4
Tłumacz: Krzysztof Pachocki
Ilustrator: Nancy Munger
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech