poniedziałek, 11 maja 2015

,,SOS! ZABIJA SIĘ ŻYCIE...ALE ŻYCIE ZWYCIĘŻY!" - DANIEL-ANGE

Francuski duchowny Daniel-Ange jest charyzmatycznym ewangelizatorem, który szczególnie stara się uświadamiać młodych ludzi, gdyż jak uważa, to oni są pierwszymi ofiarami upadku zachodniej cywilizacji. Bez owijania w bawełnę mówi o potrzebie uratowania przed śmiercią życia i miłości.

Źródło: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-faktu/SOS-Zabija-sie-zycie-ale-ZYCIE-zwyciezy

Tematy, które porusza w swojej książce pt. ,,SOS! Zabija się życie...ale ŻYCIE zwycięży!", jak sam stwierdza są niepoprawne politycznie, przemilczane, mogą szokować, ale tym bardziej należy je poruszać.
Książka podzielona jest tematycznie na trzy części:
-życie-aborcja, eutanazja, manipulacje genetyczne;
-miłość-seksualność i jej wypaczenia, rodzina i jej wynaturzenia;
-Kościół-walczący z antychrystianizmem, z ukrytą lub jawną przemocą, z ezoteryzmem i islamskim fundamentalizmem.

Daniel-Ange w niezwykle obrazowy sposób przedstawia rozwój dziecka przed narodzeniem i wskazuje, że we wszystkich cywilizacjach i kulturach małe dziecko wzbudzało zachwyt, radość i potrafiło zmiękczyć serca największych brutali. Z jednej strony pokazuje piękno narodzin, a z drugiej strony wskazuje na paradoks dotyczący tego, że ,,psychoterapeuci starają się dotrzeć jak najdalej wstecz do okresu życia płodowego, a osoby dokonujące aborcji są gotowe interweniować jak najpóźniej, nawet już po porodzie!" Kobiety poddające się aborcji często nie mają żadnego wyboru, gdyż mężczyzna z tchórzostwa odchodzi albo stosuje szantaż ,,ja albo dziecko". Porzucić maleństwo lub znaleźć się z nim na ulicy? To nie jest wybór i dochodzi do najgorszego.

Przyznam, że czytając książkę ojca Daniela-Ange często byłam zszokowana informacjami w niej zawartymi, bo jak się nie zbulwersować, gdy szczątki nienarodzonych dzieci są sprzedawane na czarnym rynku, poddawane recyklingowi i handluje się nimi na całym świecie. Używane są do produkcji kosmetyków, szamponów, kremów odmładzających, a amerykańska firma PepsiCo ,,poprawiała smak" PepsiNext.
Albo to, że w Belgii stosowane są silne naciski na Parlament, aby zalegalizował ,,wspomagane samobójstwo osób starszych powyżej 70 roku życia, które zgłosiłyby taką wolę, a które za jedyny powód podałyby swój wiek i zmęczenie życiem."
Albo dylemat związany z in vitro, bo co zrobić z nadliczbowymi embrionami. Zniszczyć? Oddać dla dobra nauki? Oddać innemu małżeństwu? Zaimplantować je i powołać nowe życie? W samej Francji przechowuje się ok. 130 tys. embrionów, połowa z nich ma mniej niż 5 lat, ale są też starsze np. 10-letnie. Wiele małżeństw, które już mają urodzone dzieci z in vitro, staje przed dylematem co zrobić z pozostałymi zamrożonymi embrionami-potencjalnymi braćmi i siostrami.
Europa wyludnia się, a współczynnik dzietności spadł już poniżej poziomu zapewniającego zastępowalność pokoleń. Społeczeństwo starzeje się, młodzi ludzie stopniowo stanowią mniejszość.

Autor zadedykował swoją książkę Janowi Pawłowi II, Matce Teresie z Kalkuty, Jerom'owi Lejeune'owi i królowi Baldwinowi-obrońcom życia.
Tematy, które poruszył są wyjątkowo trudne, kontrowersyjne i wzbudzające zaciekłe polemiki. Poprzez szokujące informacje zmusza czytelnika do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi.Każdy z nas ma sumienie i podświadomie dąży do wybrania dobra. Najwyższym wyrazem wolności jest sprzeciw sumienia, to ono podpowiada nam jak mamy postąpić, jaką drogę wybrać.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech.

Logo Wydawnictwa Święty Wojciech

Tytuł: SOS! Zabija się życie... ale ŻYCIE zwycięży! 
Autor: o. Daniel-Ange
Liczba stron: 308
Wymiary: 145x225 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7516-675-0
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech 

Cytaty str. 51,  97,