niedziela, 24 maja 2015

,,REBEKA. WYMARZONA PANNA MŁODA,,- ANTONELLA ANGHINONI

Wydawnictwo Świętego Wojciecha wydało serię książeczek dla dzieci pt.,,Płatki,, których bohaterkami są biblijne kobiety. Pierwsza część pt.,,Sarah.Księżniczka,, poświęcona była księżniczce Sarah, pramatce ludu Izraela. Druga część pt. ,,Rebeka. Wymarzona narzeczona,, przedstawia historię życia Rebeki, żony Izaaka i drugiej pramatki w dziejach zbawienia.
Rodzina z Nazaretu odmawia wieczorne modlitwy, śpiewa krótką pieśń i Maria opowiada na dobranoc małemu Jezuskowi o Rebece, która była kobietą o niezwykłej urodzie, odważną, przyjazną, wielkoduszną, hojną, dobrą, uczynną i serdeczną. Została żoną Izaaka, który szczerze ją kochał. Mimo tego, że pragnęli dziecka Rebeka dopiero po dwudziestu latach modlitw urodziła bliźnięta Ezawa i Jakuba. Chłopcy bardzo różnili się od siebie i wkrótce stali się rywalami. Rebeka wiernie wypełniała wolę Pana.Antonella Anghinoni w niesamowicie ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła perypetie biblijnych bohaterów, którzy jawią się jak ludzie z krwi i kości, przeżywają wzloty i upadki. 
Jestem zachwycona staranną szatą graficzną, dopracowaną w każdym szczególe. Kolorowe ilustracje wykonała Alessandra Mantovani.
Tekst w większości jest uwspółcześniony, ale zawiera także wstawki oryginalne z Biblii. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w tekście komiksów, które z pewnością zachęcają do czytania młode pokolenie. Czcionka jest dosyć duża, a ważne słowa, czy zwroty odznaczone są innym kolorem. Na końcu książeczki znajduje się przepis na zupę z soczewicy, papierowa lalka z ubraniami do wycięcia oraz instrukcja wykonania glinianego dzbana.

Polecam z całego serca tę książeczkę, z pewnością zachęci dzieci do poznawania biblijnych bohaterów:)Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech.

 


Tytuł;Rebeka. Wymarzona panna młoda
Autor; Antonella Anghinoni
Liczba stron: 64
Wymiary: 173x240 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7516-826-6
Tłumacz: Anna Gogolin
Ilustrator: Alessandra Mantovani
Rok wydania: 2015
Seria: Płatki
Wydawnictwo:Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj: Książka