niedziela, 11 września 2016

,,ILUSTROWANA BIBLIA MŁODYCH" - DAWN MULLER


Źródło

,,Ilustrowana Biblia młodych" opracowana przez Dawn Mueller zawiera dwadzieścia dwie historie zaczerpnięte ze Starego Testamentu i osiemnaście z Nowego Testamentu.

Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-15 lat, które przeczytają w niej m.in. o stworzeniu świata, wielkim potopie, wyjściu z Egiptu, dziesięciu przykazaniach, Gedeonie, Samsonie, Dawidzie i Goliacie, królu Salomonie, Eliaszu, Jonaszu i rybie, Danielu i lwach, a także o narodzinach Jezusa, chrzcie Jezusa, nauczaniu i uzdrawianiu chorych, wskrzeszeniu Łazarza, Wielkim Tygodniu, ukrzyżowaniu i śmierci Jezusa.Wszystkie historie opisane są współczesnym i prostym językiem, więc dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem tekstu opartego na Biblii. Tekst uzupełniają kolorowe ilustracje autorstwa Larsa Kofoda-Frederiksena. Biblia jest starannie i estetycznie wydana: twarde okładki, bardzo dobry jakościowo papier, więc nadaje się też na prezent.
Publikacja na pewno zachęci starsze dzieci do zgłębiania tajemnic Starego i Nowego Testamentu, a także będzie doskonałym prezentem.
Tytuł: Ilustrowana Biblia młodych
Autor: Dawn Mueller
Liczba stron:224
Wymiary:140x200 mm
Oprawa:twarda
ISBN:978-83-7516-970-6
Tłumacz:Małgorzata Bortnowska
Ilustrator:Lars Kofod-Frederiksen
Rok wydania:2016
Wydanie:Pierwsze
Wydawnictwo:Wydawnictwo Święty Wojciech