czwartek, 22 września 2016

,,MELANŻERIA" - ANNA KLARA MAJEWSKA-ZAPOWIEDŹ
Nowa powieść Anny Klary Majewskiej ,,Melanżeria" to historia trójki przyjaciół, których beztroskie i frywolne życie zakłóca tragedia. Do tej pory szafowali swoimi punktami w codziennej grze, pozwalali sobie na lekkomyślność, trwonienie szans, blichtr i życie ponad stan. Aż nastąpiło gorzkie otrzeźwienie.

Iza urodziła się na Podlasiu, matka oddała ją pod opiekę dziadkom, ojciec zapił się na śmierć. Przyrzekła sobie, że nie będzie harować na parówkową i swetry z lumpeksu-miała zostać lekarką, ale przerwała studia i pojechała szukać szczęścia w Warszawie. Tam poznała Anitę, która od zawsze miała wszystko, a czego nie miała, potrafiła zdobyć. Nie musiała zabiegać o zainteresowanie mężczyzn, dobrze wyszła za mąż, ale nadal prowadziła życie pozamałżeńskie. Podczas przygotowań do ślubu Anity i Jerzego dziewczyny poznają Tomka, wedding planera z ambicjami. Tomek jest synem księgowej i milicjanta. Już w szkole średniej pojawiły się plotki o jego odmiennej orientacji seksualnej.

W powieści przewijają się kolejne epizody burzliwego życia trójki przyjaciół rozciągające się na przestrzeni czterdziestu lat. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. W maju 2013 roku Tomek z niepokojącymi objawami trafia do szpitala. Współczesne problemy bohaterów przeplatane są lapidarnymi, fotograficznymi wręcz wspomnieniami z ich życia. Epizody z dzieciństwa, młodości i dorosłości zbiegają się w chwili, gdy Tomek, Iza i Anita staną w cieniu nadchodzącej tragedii.

Nowa powieść Anny Klary Majewskiej, autorki między innymi bestsellerowego „Roku na Majorce” i „Powrotu na Majorkę" ukaże się 28.09.2016r. 

Jesteście zainteresowani tą powieścią?