niedziela, 6 grudnia 2015

,,ŻYĆ PROSTO" - ANSELM GRüN


Źródło


,,Wychodź do ludzi z otwartym sercem, bez ukrytych zamiarów i bez uprzedzeń. Zaufaj własnej intuicji i rób co ci ona podpowiada."

Anselm Grün, doktor teologii, szafarz opactwa Benedyktynów w Münsterschwarzach (Niemcy) zajmuje się prowadzeniem warsztatów medytacji, interpretacji snów z punktu widzenia psychologii głębi, rekolekcji postnych i ćwiczeń kontemplacyjnych. Jego publikacje są inspiracją dla wielu Czytelników.

W książce pt. ,,Żyć prosto. Inspiracje na każdy dzień" autor zawarł na każdy dzień roku słowa, które mogą stać się motywem przewodnim danego dnia i podnieść nas na duchu, które sprawią, że więcej doświadczymy i lepiej przeżyjemy spotkania z innymi ludźmi, odrzucimy rutynę i przyzwyczajenia.
Książka podzielona jest na dwanaście miesięcy i każdy dzień to inne przesłanie nawiązujące do danego okresu w roku.

,,Uczucie radości sprawia, że stoję tu i teraz. Pozwala mi spotkać się z sobą samym oraz z chwilą teraźniejszą. Radość jest wyrazem czystego istnienia, otwartości na życie."

Każdego dnia można zatrzymać się na chwilę i przeczytać fragment tekstu, rozważyć go w ciszy, i zagłębić się w codzienność z nowym przesłaniem.
Publikacja jest przepięknie wydana. Starannie opracowany tekst, twarde okładki, bardzo dobrej jakości papier, cudna grafika, a do tego tasiemka, którą można zaznaczyć, gdzie się skończyło czytać. Może być doskonałym upominkiem.

Słowa mogą zranić, ale mogą też uleczyć.
Słowa Anselma Grüna mogą uleczyć naszą duszę, wydobyć z naszego wnętrza, to co w nas dobre.
Polecam:)

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech


Tytuł: Żyć prosto. Inspiracje na każdy dzień
Autor: Anselm Grün
Liczba stron: 192
Wymiary: 110x155 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7516-713-9
Tłumacz: Kamil Markiewicz
Rok wydania: 2015
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj: książka
Cytaty: str. 177, 148