środa, 6 lipca 2016

,,MYSZOREK JORGE I PAPIEŻ FRANCISZEK" - STEFANO GORLA
Przeglądając ostatnio nowości wydawnicze dla dzieci natrafiłam na bardzo interesującą serię książeczek dla maluchów związaną z papieżem Franciszkiem.

W pierwszej książce z serii ,,Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu" dzieci poznają głównych bohaterów: myszkę Jorge i Jorge Mario Bergoglio, czyli papieża Franciszka.

Sympatyczna myszka o imieniu Jorge lubi włóczyć się po Rzymie, spóźniać się na kolację, chodzić z głową w chmurach, przyjaźnić się z ludźmi i pomagać innym. Jorge o złotym sercu ma dziewięciu braci, trzy siostry, a jego rodzina od pokoleń mieszka nad Tybrem. W całym Rzymie nie ma bardziej ciekawskiej myszy, która bezustannie szuka przygód. Zna miasto jak własną kieszeń, by móc uciekać przed kotami. Pewnego dnia Jorge jest świadkiem wyboru nowego papieża, który przybrał imię Franciszek. Opowiada o tym wydarzeniu swojej rodzinie, a wkrótce też zaprzyjaźnia się z papieżem.
Stefano Gorla w wesoły sposób opowiada o życiu papieża Franciszka w Watykanie wykorzystując do tego celu rodzinę myszek. Papież dzieli się z Jorge niezwykłymi historiami o życiu świętego Franciszka, który pierwszy zbudował stajenkę i żłóbek 24 grudnia 1223 r. i tłumaczy, że zwyczaj ten kultywuje się do dziś.
W drugiej książce z serii ,,Myszorek Jorge i papież Franciszek. Tajemnica Jerozolimy" Jorge nadal chodzi w odwiedziny do papieża Franciszka i słucha pięknych historii. Tym razem myszka ukryta w torbie papieża leci samolotem do Ziemi Świętej i słucha opowieści o chrzcie w Jordanie, uczy się zrobić znak krzyża i poznaje Betlejem, gdzie urodził się Jezus.
Książki Stefano Gorla są mądre, zabawne i w przystępny sposób pomagają zapoznać dzieci z historiami biblijnymi oraz życiem papieża Franciszka w Watykanie. Uczą, że przyjaźń jest możliwa i potrzebna, a do tego wyjaśniają wiele tajemnic związanych z religią chrześcijańską.
Książeczki są przepięknie i starannie wydane, a cudowne ilustracje do nich wykonał Ivano Ceriani.
Z całego serca polecam dla dzieciaków:)

Tytuł: Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu
Autor: Stefano Gorla 

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2016
ISBN: 9788375169621
Liczba stron: 56 

Oprawa: twarda
Wiek:5-7 lat
Kategoria: opowieści dla młodszych dzieciTytuł: Myszorek Jorge i papież Franciszek. Tajemnica Jerozolimy
Autor: Stefano Gorla 

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2016
ISBN: 9788375169638
Liczba stron: 56 

Oprawa: twarda
Wiek: 5-7 lat
Kategoria: historie biblijne