poniedziałek, 11 lipca 2016

,,HISTORIA JEZUSA W OBRAZACH"- LAUREEN BOUYSSOU

,,Historia Jezusa w obrazach" Laureen Bouyssou skierowana jest do najmłodszych dzieci, których rodzice pragną od wczesnych lat zapoznawać z życiem Jezusa i wiarą chrześcijańską. 

Historia zaczyna się od momentu jak archanioł Gabriel oznajmia Maryi, że urodzi syna. Potem następują w wielkim skrócie kolejne etapy z życia Jezusa: narodziny w Betlejem, pokłon mędrców ze Wschodu, rozmowa dwunastoletniego Jezusa z kapłanami w świątyni, chrzest w Jordanie, zgromadzenie dwunastu apostołów, rozmnożenie wina na weselu w Kanie Galilejskiej oraz chleba i ryb podczas nauk, uzdrowienie chorych, błogosławienie dzieciom garnącym się do Jezusa, odwiedzenie domu Zacheusza-poborcy podatkowego, szukanie zaginionej owcy, wjazd na osiołku do Jerozolimy, ostatnia wieczerza, czuwanie na Górze Oliwnej, aresztowanie Jezusa i ukrzyżowanie, Zmartwychwstanie.

W tej książce obraz jest głównym przekaźnikiem informacji dla dzieci. Rodzic może czytać o głównych wydarzeniach w życiu Jezusa, a dziecko śledzić je poprzez kolorowe, piękne i wyraziste ilustracje wykonane przez Charlotte Ameling. Dzięki bajecznym obrazkom dziecko może dłużej skupić swoją uwagę na czytanej historii i szukać głównych bohaterów pośród innych postaci na rysunku.
,,Historia Jezusa w obrazach" jest cudnie wydana, kolorowe ilustracje, twarde okładki i bardzo dobry jakościowo papier. Przyjemnie jest ją oglądać i czytać dziecku. Oczywiście polecam:)


 Logo Wydawnictwa Święty Wojciech

Tytuł: Historia Jezusa w obrazkach
Autor: Laureen Bouyssou
Liczba stron: 32
Wymiary: 230x300 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7516-959-1
Ilustrator: Charlotte Ameling
Rok wydania: 2016
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Wiek: 4-7 lat