wtorek, 10 lutego 2015

,,WIERSZYKI DLA WERONIKI..." - BARBARA SZCZEPAŃSKA ,,JUDYTA,,

Barbara Szczepańska ,,Judyta,,  poetka, piosenkarka, laureatka ogólnopolskich nagród poetyckich jest autorką książeczki dla dzieci pt. ,,Wierszyki dla Weroniki czyli jak  to PIES zapowiadał pogodę i inne historie,,


Książeczka zawiera rymowane historyjki o zwierzętach, które posiadają ludzkie cechy i tak jak człowiek przeżywają wzloty i upadki w dniu codziennym, walczą ze swoimi słabościami i zachciankami, ulegają złym wpływom, modzie i wszechobecnej reklamie.  Przeżycia zwierząt są odbiciem problemów człowieka we współczesnym świecie.

Poznajemy Kozę, która bierze udział w wyborach miss. Internetową Sowę, która żyje tylko w świecie wirtualnym. Kurę marzącą o lataniu, Krowę w salonie piękności, Jelenia-reżysera, Lisa-wegetarianina zakochanego w przepiórce, Psa-celebrytę i wiele innych postaci.

Bohaterowie są przejaskrawieni, ale dzięki temu zabiegowi  autorka w zabawny oraz ironiczny sposób pokazuje młodemu Czytelnikowi, jak nie powinien się zachowywać. Każda historyjka kończy się morałem, a więc wskazaniem prawidłowego zachowania. Trzeba przyznać, że Barbara Szczepańska ,,Judyta,, jest bardzo spostrzegawcza i doskonale odmalowała przywary współczesnych ludzi.

Na uwagę zasługuje szata graficzna książki. Ilustracje wykonała Anna Smak-Drewniak.
Okładki są twarde, papier foliowany matowy. Czcionka o różnej wielkości.
Bardzo przyjemnie jest wziąć tę książeczkę do ręki, oglądać i czytać:),,Wierszyki dla Weroniki czyli jak  to PIES zapowiadał pogodę i inne historie,, serdecznie polecam dla dzieci od czwartego roku życia:)

,,Wlazł Kotek na płotek
i nim mrugnąć zdołał
podrapał się w głowę,
popatrzył dokoła.
-Ten płotek się chwieje,
coś w końcu się stanie,
a ja wciąż mam mrugać
jak na zawołanie?!...."

Za możliwość przeczytania książeczki i okazane zaufanie dziękuję Oficynie Wydawniczej ,,Impuls,,


Autor: Szczepańska Barbara "Judyta"
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wydania: 2014, Wydanie:I
ISBN: 978-83-7850-613-3
Format: 22.0x22.0cm
Ilustracje: Smak-Drewniak Anna
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 60