poniedziałek, 7 sierpnia 2017

,,POJEDNANIE. 12 PRAWDZIWYCH HISTORII"-UWE SCHOLZ


Pojednanie. 12 prawdziwych historii
Źródło

,,Pojednanie.12 prawdziwych historii" to zbiór dwunastu opowiadań inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami i doświadczeniami głównych bohaterów. Uwe Schulz-dziennikarz, pisarz i producent radiowy do znanych wydarzeń lub zupełnie nieznanych szerszemu gronu odbiorców dopisał własne historie oraz nadał im kontekst religijny.

Michael Schmidt nierzucający się w oczy człowiek mieszkający w ponad stuletniej kamienicy jest jednym z bardziej zadbanych mieszkańców okolicy, w której mieszkają Turcy, Albańczycy, Arabowie i czarnoskórzy. Schmidt jest neonazistą. Josefine Fernandez, laborantka, odwiedza ojca umierającego na raka, z którym zerwała wszelki kontakt, gdy tylko się usamodzielniła. Dom ojca wypełniony był tylko jego wielkim ego, a pozbawiony atmosfery miłości i bezpieczeństwa. Ojciec nauczył ją nieufności do własnych uczuć. Mick jeździ po kraju z działem sprzedaży i wygłasza prezentacje. Pracuje bez wytchnienia, awansuje, zarabia miliony i jest bezwzględny, bo tak może dłużej przetrwać w firmie. Swoją ironią rani rywali bez emocji i krzyku. Po jednym ze spotkań dostaje wypowiedzenie z pracy. Samantha, pielęgniarka traci siostrę, która zostaje zastrzelona wraz z innymi osobami podczas spotkania biblijnego w kościele. Rainer Polke, były górnik, emigrant jest samotnym człowiekiem choć ma rodzinę. Obcy w kopalni, gdzie przez prawie trzydzieści lat pracował. Obcy dla swoich rodziców, którzy się nim nie zajmowali. Obcy w swoim domu, na który harował, oszczędzał i urządzał. To tylko przykładowi bohaterowie opowiadań z tego zbioru.

,,Pojednanie.12 prawdziwych historii" to prawdziwe, mądre opowiadania o ludziach, którzy znaleźli się na rozdrożu lub przeżywali przełomowe momenty w swoim życiu. Jak wybaczyć osobie, która krzywdziła? Jak pozbyć się złości, goryczy i gniewu? Czy można pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby i wybaczyć mordercy? Co zrobić w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa? Jak uporać się z poczuciem winy i wewnętrznymi upiorami? Jak przezwyciężyć kryzys w małżeństwie? Jak odnaleźć miłość? Jak pozbyć się lęku o rodzinę? Jak nauczyć się wyrażać uczucia, pragnienia i oczekiwania zanim przerodzą się w złość, frustrację, niecierpliwość i kłótnię? Autor pokazuje emocje targające bohaterami opowiadań. Przekonująco opisuje ich doświadczenia i wydobywa z nich duchową głębię. Z chirurgiczną precyzją ujawnia prawdę i pokazuje, że życie ma wiele odcieni.
Tytuł: Pojednanie. 12 prawdziwych historii 
Autor: Uwe Schulz
Liczba stron: 272
Wymiary:13 x 20,5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8065-027-5
Tłumacz: Katarzyna i Kamil Markiewiczowie
Rok wydania: 2017
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech