sobota, 20 czerwca 2015

,,W KAŻDEJ CHWILI DNIA"- CHRIS FABRY

Źródło https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Beletrystyka-chrzescijanska/W-kazdej-chwili-dnia

Treha to zwyczajna dwudziestoletnia dziewczyna, która pracuje w domu spokojnej starości -Desert Gardens w Tuscon. Mieszka samotnie w wynajmowanym mieszkaniu, dojeżdża do pracy na rowerze, a w wolnym czasie czyta książki. Często wygląda na zagubioną i jakby niewidzialną, ale rezydentom Desert Gardens przynosi pociechę, rozmowę i okazuje serce. Słucha opowieści z ich życia i ,,pożycza je" jako własną przeszłość, której nie zna, gdyż wychowywała się w licznych rodzinach zastępczych.

Miriam Howard kierująca domem spokojnej starości odkrywa u Trehi pewien dar. Oprócz wyjątkowych zdolności lingwistycznych potrafi sprowadzić ludzi do świata, nawiązać kontakt z pacjentami z demencją i alzheimerem. ,,Dar Trehi pomagał kwiatom rozkwitać, uwalniał zamknięte umysły. Ale ona sama pozostawała zamknięta jak róża pustyni w czasie zimy."

Tajemniczą dziewczyną interesują się Devin i Jonah, którzy w Desert Gardens kręcą film dokumentalny o jego mieszkańcach. Życie młodych filmowców, Miriam i Trehi splatają się. Wspólnie starają się odkryć przeszłość dziewczyny, której nawet ona sama nie zna.
W trakcie poszukiwań na światło dzienne wychodzi sprawa nastolatków z małego liceum, którzy mają problemy z oczami, niekontrolowaną agresją i gwałtownymi ruchami głową oraz rękami. Niepokojące symptomy ma także Treha, a tropy prowadzą do firmy farmaceutycznej Phutura.

Chris Fabry napisał książkę, która zmusza do myślenia i zastanowienia się jak są traktowani we współczesnym świecie ludzie w podeszłym wieku i niepełnosprawni.
Za siwymi włosami, pochylonymi sylwetkami, zmarszczkami, zażółconymi białkami oczu, szuraniem nogami, laskami, balkonikami i wózkami inwalidzkimi kryją się niezwykli ludzie, których powinno się szanować. Seniorzy nie powinni żyć na marginesie społeczeństwa, a z ich doświadczenia życiowego mogą czerpać młodzi ludzie.

,,W każdej chwili dnia" teraźniejszość przeplata się z przeszłością i następują nieoczekiwane zwroty akcji. Z jednej strony młodzi bohaterowie zdobywają swoje doświadczenia, szukają odpowiedzi na dręczące ich pytania i wątpliwości, a z drugiej strony są weterani, którzy w życiu widzieli już wszystko.
A na jakim etapie życia Ty jesteś? Potrafisz je zaakceptować?Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Świętego Wojciecha.
Tytuł: W każdej chwili dnia 
Autor: Chris Fabry
Liczba stron: 398
Wymiary: 135 x 210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7516-744-3
Rok wydania: 2015
Seria: Smaki życia
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Cytat str. 133