poniedziałek, 5 maja 2014

,,ZAPISKI LUZAKA. NATAN IDZIE NA CAŁOŚĆ,, - LINCOLN PEIRCE

,,Zapiski luzaka. Natan idzie na całość,, którą napisał Lincoln Peirce to połączenie komiksu z tradycyjną narracją. I moim zdaniem dla współczesnych dzieciaków jest to strzał w dziesiątkę:)

Źródło zdjęcia: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/182342/zapiski-luzaka-4-natan-idzie-na-calosc


Natan to bardzo pomysłowy chłopiec, który uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 38. Odznacza się wyjątkowo dużym poczuciem humoru, jest sympatyczny i ma pasję, którą jest rysowanie komiksów. Wraz z kolegami zakłada Szkolny Klub Rysowników, z którego jest bardzo dumny. Próbuje przyciągnąć do klubu komiksiarzy kolejne dzieciaki lubiące rysować historyjki obrazkowe kiedy nagle dowiaduje się, że szkoła zostanie zamknięta, a dopóki remont nie zakończy się uczniowie będą chodzić do Szkoły Podstawowej im. Jeffersona. Uczniowie tych szkół od lat ze sobą rywalizują i jak do tej pory ,,kujony z Jeffersona,, były we wszystkim lepsze. Natan i jego koledzy postanawiają to zmienić. Czy będą w stanie to zrobić? 

Książkę czyta się bardzo dobrze dzięki przystępnemu językowi i przeplataniu narracji rysunkami i komiksami oraz dynamicznej akcji, która opiera się na typowych szkolnych problemach jak rywalizacja pomiędzy uczniami, liczne prace domowe, psikusy, zatargi z nauczycielami.
Przygody Natana są opisane przezabawnie, pomysłowo, a mój syn wybuchał głośnym śmiechem przy czytaniu książki:)