czwartek, 27 marca 2014

,,AUTA,,

Mój Mały Synek od kilku lat zauroczony jest postaciami z bajki ,,Auta,,
To był też jego pierwszy film oglądany w kinie. Pamiętam, jak siedział wciśnięty w duży fotel, machał nogami, które nie dostawały do podłogi i z przejęciem patrzył na wielki ekran:)
 Zaczęła się także przygoda z bohaterami filmu, ale już na łamach książeczek.


Pierwsza książka zawiera wyjściową historię autka wyścigowego, które nazywa się Zygzak McQueen i marzy o zdobyciu pierwszego miejsca w wyścigu o Złoty Tłok. Jest bardzo szybki, zwinny, młody i trochę samolubny. W wyniku nieporozumienia zamiast na zawody w Kalifornii trafia do małego, zapomnianego miasteczka o nazwie Chłodnica Górska. Tam za karę musi naprawić drogę, którą zniszczył w trakcie ucieczki przed szeryfem. Zygzak dostaje ważną lekcję życia w Chłodnicy Górskiej, a do tego zdobywa wielu przyjaciół. 
Ci co oglądali film lub czytali ,,Auta,, wiedzą jakie jest zakończenie tej historii, a kto jeszcze nie, to zapraszam do czytania:)


Na bazie głównej opowieści powstały przeróżne seryjne książeczki dla małych dzieci.
,,Książeczka o przyjaźni,, gdzie dzieciaczki poznają najważniejsze cechy dobrego przyjaciela.
,,Gdzie? Tu!,,- dzieci poznają wyrazy określające stosunki przestrzenne między przedmiotami.
,,Licz razem z autami,,- jak sam tytuł sugeruje uczą się liczb w zakresie od 1 do 10.Książeczki mają grube, twarde kartki, które wytrzymują wertowanie ich  przez małe rączki:)


Mojemu Synkowi szczególnie przypadła do gustu książeczka z cyferkami, którą przegląda do znudzenia.
I na niej najbardziej lubił uczyć się liczb do 10.Zapraszam do poznania Zygzaka McQueena, Złomka, Sally, Hudsona, Luigiego, Guido i innych autek:)