wtorek, 9 lipca 2019

,,MORDERSTWO PO PÓŁNOCY"-JESSICA FELLOWES


Źródło

Anglia, 1925 rok. Podczas przyjęcia w domu Mitfordów dochodzi do morderstwa. Pokojówka Dulcie Long znajduje ciało nielubianego dwudziestojednoletniego arystokraty Adriana Curtisa. Zostaje oskarżona o zabójstwo swojego pracodawcy i wszystko wskazuje na jej winę, bo ma powiązania z kobiecym gangiem Alice Diamond. Służąca Mitfordów Louisa Cannon nie wierzy jednak w winę Dulcie i rozpoczyna własne śledztwo nie zważając na niebezpieczeństwa.

Jessica Fellowes to pisarka i dziennikarka, która współpracuje z "Mail on Sunday", "Daily Telegraph", "Sunday Times", "Style" i "Psychologies". Była też zastępcą redaktora naczelnego w "Country Life". Znana jest z serii książek towarzyszących powstaniu serialu filmowego ,,Downton Abbey". ,,Morderstwo po północy" to druga część cyklu Mitford Murders (tom I-,,Morderstwo w pociągu").

W powieści przeplata się ze sobą świat arystokracji, bandy rabusiów skupionych wokół Alice Diamond i jej Czterdziestu Rozbójników oraz londyńskiego Scotland Yardu, którego pracownicy gonią nie tylko za rzezimieszkami, ale też za uznaniem, służbową pochwałą i awansem. Bohaterowie są barwni i ciekawi. Sierżant policji Guy Sullivan i policjantka Mary Moon stanowią zabawną parę, która z różnymi przygodami i licznymi wpadkami stara się rozwiązywać sprawy kryminalne. Louisa Cannon dzieli się z pokojówką Dulcie Long uwagami na temat wymagań oraz dziwactw rodzin, u których służą. Łączy je podobna przeszłość, dlatego Louisa podejmuje się odnalezienia mordercy Curtisa. Fabuła książki nie jest zbyt zaskakująca, ale dużo jest w niej prawdziwych i fałszywych tropów, które mają zmylić czytelnika. Trudno jakoś szczególnie rozpisywać się o tej powieści bez zdradzania całej treści, dlatego kto jest ciekawy, jak potoczyły się losy bohaterów powinien sam sięgnąć po ten kryminał.

,,Morderstwo po północy" to dobry kryminał retro z ciekawie nakreślonymi postaciami, realnym tłem obyczajowo-społecznym i prostą zagadką kryminalną. Czyta się bardzo szybko i płynnie, więc do końca powieści można dotrzeć w dwa wieczory:)Logo Harper Collins


Tytuł: Morderstwo po północy
Autor: Jessica Fellowes
Tłumaczenie: Robert Ginalski
Cykl: Mitford Murders (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Tytuł oryginału: Bright Young Dead
Data wydania:10 kwietnia 2019
ISBN: 9788327637680
Liczba stron: 400
Kategoria: thriller, sensacja, kryminał

22 komentarze:

 1. Dobry kryminał to zawsze świetna propozycja czytelnicza dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. O uwielbiam takie kryminały, chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwa wieczory wystarczą, by zmierzyć się z tą historią.

   Usuń
 3. Nigdy jeszcze nie czytałam kryminału retro, więc chętnie spróbuję. Dodatkowo wszystkie elementy składowe książki, bardzo mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie sprawdź Agnieszko, czy kryminał retro będzie strzałem w dziesiątkę w Twoim przypadku.

   Usuń
 4. Uwielbiam kryminały retro, choć nie tak często na nie natrafiam. Przeczytałam może ze trzy, więc i ten chętnie dołączyłabym do swojej kolekcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tylko od czasu do czasu na nie trafiam, ale lubię ich klimat :)

   Usuń
 5. Bardzo lubię kryminały retro, więc po ten pewnie też kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w nich coś magicznego, dawno minione czasy...

   Usuń
 6. Bardzo lubię kryminały retro, więc z chęcią sięgnę po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przepadam za kryminałami, więc raczej nie przeczytam :/
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie do końca mnie przekonuje, nie lubię łatwych zagadek, wolę coś co daje do myślenia i zaskakuje

  OdpowiedzUsuń
 9. To świadectwo, które powiem każdemu, aby usłyszał. Byłem żonaty od czterech lat i piątego roku mojego małżeństwa, inna kobieta miała zaklęcie, aby zabrać mojego kochanka ode mnie, a mój mąż zostawił mnie i dzieci, a my cierpieli przez 2 lata, dopóki nie miałem na myśli stanowiska, na którym to mężczyzna Dr.WEALTHY pomógł komuś i postanowiłem dać mu próbę pomocy w zabraniu mojego kochanego Męża do domu i uwierz mi, po prostu wysyłam mu swoje zdjęcie i mojemu mężowi, a po 48 godzinach, jak mi powiedział, widziałem do domu wjechał samochód i oto był mój mąż, a on przyjechał do mnie i do dzieci i dlatego cieszę się, że każdy z was jest podobny do tego mężczyzny i ma swojego kochanka z powrotem do siebie. Email: wealthylovespell@gmail.com możesz również skontaktować się z nim lub whatsApp go onthis +2348105150446 dziękuję bardzo

  OdpowiedzUsuń