poniedziałek, 31 lipca 2017

,,NA POŁUDNIE OD BRAZOS" - LARRY MCMURTRY- ZAPOWIEDŹ

Źródło

Mamy pełnię lata i o jesieni jeszcze nikt za bardzo nie myśli, ale na październik 2017 roku wydawnictwo Vesper planuje wznowienie wyjątkowej powieści ,,Na południe od Brazos" Larry'ego McMurtry'ego. Książka ukaże się po 26 latach od pierwszego i jedynego polskiego wydania ( na początku lat 90. w serii Klub Interesującej Książki, PIW). 

Za powieść "Na południe od Brazos" Larry McMurtry zdobył nagrodę Pulitzera w 1985 roku, a Michał Kłobukowski za jej tłumaczenie otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich za 1991 rok. Na podstawie powieści powstał doskonały miniserial, z życiowymi rolami Roberta Duvalla i Tommy Lee Jonesa w rolach głównych.

,,Na południe od Brazos" to epicka opowieść o Dzikim Zachodzie. Wielowymiarowi i barwni bohaterowie przemierzają szlak od granicy z Meksykiem po góry Montany, a po drodze przeżywają liczne przygody. Kowboje, przestępcy, osadnicy, damy lekkich obyczajów, Indianie, szeryf i rewolwerowiec to tylko kilka przykładów postaci. Dawna Ameryka odmalowana z rozmachem, barwna, romantyczna, ale odchodząca do historii. Nowe wydanie powieści zostanie uzupełnione o dodatek w postaci posłowia przybliżającego różne aspekty literackie i historyczne oraz wkładkę z unikalnymi ilustracjami.

Przybliżona data wydania: październik 2017 


Jesteście zainteresowani nowym wydaniem powieści? 
A może czytaliście książkę w pierwszym polskim wydaniu?