piątek, 5 sierpnia 2016

,,POWIEDZ MI, SKĄD SIĘ BIORĄ DZIECI" - KARINE-MARIE AMIOT-PREMIERA
Przychodzi taki czas, gdy dzieci zaczynają pytać, w jaki sposób pojawiły się na świecie. Czasem czujemy się zakłopotani i nie wiemy jakich słów użyć, by odpowiedzieć na dociekliwe pytania dziecka. Za pomoc w takich sytuacjach posłużyć może książka Karine-Marie Amiot pt.,,Powiedz mi, skąd się biorą dzieci'' wydana przez Wydawnictwo Świętego Wojciecha.

Karine-Marie Amiot w bardzo delikatny sposób przedstawia kwestie związane z życiem, miłością, poczęciem i narodzinami dziecka. Podkreśla jak piękny i ważny jest dzień narodzin dla rodziców i ile dobrych wspomnień mu towarzyszy.
Książeczka może służyć do czytania zarówno z chłopcem, jak i z dziewczynką. Pokazane są różnice pomiędzy płciami, a na rysunkach przedstawiono budowę ciała.
Autorka subtelnie opisała moment poczęcia i rozwoju dziecka w brzuchu mamy przez kolejne tygodnie. Ten moment w wielu książkach dostępnych na rynku wydawniczym jest przedstawiany zbyt dosadnie, ale nie w książce Karine-Marie Amiot, która wykazała się wyjątkową wrażliwością.
Na końcu książeczki znajdują się pytania, które dzieci często zadają rodzicom, Są oczywiście odpowiedzi na nie i adekwatne rysunki.

Książeczka jest wspaniale wydana: twarde okładki, kredowy papier, staranne wykonanie i piękne kolorowe ilustracje. Wydawnictwo Świętego Wojciecha jak zawsze nie zawodzi jakością.

,,Powiedz mi, skąd się biorą dzieci" to książka, która w delikatny sposób odpowiada na dziecięce pytania o narodziny, a także jest piękną opowieścią o miłości. Za pomocą właściwych i prostych słów wyjaśnia kwestie związane z poczęciem i narodzinami. Z pewnością będzie niezwykle cenną pomocą w rozmowach z dzieckiem.
Jak najbardziej polecam:)


Tytuł: Powiedz mi, skąd się biorą dzieci
Autor: Karine-Marie Amiot, Eleonore Della-Malva
Liczba stron: 48
Wymiary: 185x225 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7516-960-7
Tłumacz: Anna Kocot
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha